sobota, 12 marca 2011

NEWS - 12 Marzec - Dwa amerykańskie statki wojskowe przez Kanał Sueski płyną do Libii.12 March 2011

Egyptian officials say two U.S. vessels have crossed the Suez Canal en route to the Mediterranean Sea to be close to Libya.

The nuclear-powered submarine USS Providence and Destroyer USS Mason entered the canal Saturday from the Red Sea.

The officials said the warships are part of the American carrier battle group led by the USS Enterprise. They spoke on condition of anonymity because they were not authorized to speak to the media.

U.S. military officials have ordered warships into the Mediterranean in case they are needed for Libya-related operations ranging from humanitarian assistance to possible military action.

There are at least five major U.S. warships in the Mediterranean.

http://www.boston.com/news/world/africa/articles/2011/03/12/2_us_warships_cross_egypts_suez_canal/?p1=Well_MostPop_Emailed6

PL :

Dwa statki amerykańskie, które przekroczyły Kanał Sueski w drodze do Morza Śródziemnego zbliżają się do Libii.

Okręt podwodny o napędzie atomowym USS Providence i niszczyciel USS Mason wpłynęły do kanału od strony Morza Czerwonego w sobotę.

Okręty mają być częścią amerykańskiej grupy bojowej prowadzonej przez USS Enterprise. Urzędnicy mówili o zachowanie anonimowości, ponieważ nie byli uprawnieni do wypowiadania się w mediach.

Amerykańscy wojskowi zamówili okręty wojenne na Morzu Śródziemnym, na wypadek gdyby były one potrzebne do prowadzenia operacji (humanitarnych lub wojskowych) w Libii.

Na Morzu Śródziemnym jest co najmniej pięć dużych okrętów amerykańskich


(O dwóch irańskich statkach w Kanale Sueskim polskie media rozpisywały się tak, że nie sposób było inf tę przeoczyć. Czemu o amerykańskich okrętach bojowych nie piszą??? hmmm, a w Turcji piszą, choć wg UE miał być w Turcji problem z wolnymi mediami. To w jakim świetle nas to stawia? )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz