wtorek, 26 kwietnia 2011

NO FLY ZONE OVER PALESTINE - petition / Strefa zakazu lotów nad Gazą – petycja (palestyna.wordpress.com)


http://www.petitiononline.com/p181p194/petition-sign.html


http://palestyna.wordpress.com/2011/04/26/strefa-zakazu-lotow-nad-gaza-petycja/

Apel: Przeciw kłamliwym reklamom - www.kampania-palestyna.pl


Apel: Przeciw kłamliwym reklamom

http://www.kampania-palestyna.pl/index.php/2011/04/26/apel-przeciw-klamliwym-reklamom/W wielu polskich wydawnictwach, np ostatnio w “Polityce”, ukazują się reklamy izraelskiego ministerstwa turystyki „Wakacyjna ziemia obiecana”. Informacje znajdujące się w tej reklamie są fałszywe. W części zdjęcia zatytułowanej „Fascynująca Jerozolima” pokazano widok „kopuły na skale” oraz tereny wschodniej części miasta Jerozolima/Al Quds. Kontekst w jakim umieszczono to przedstawienie sugeruje, że Jerozolima Wschodnia jest częścią państwa Izrael.

W związku z tym apelujemy o wysyłanie listów do redakcji “Polityki” wzywających do usunięcia lub zmiany projektu reklamy. Przykładowy list publikujemy poniżej. Listy prosimy wysyłać na adres: polityka@polityka.com.pl oraz reklama@polityka.com.pl

————————————————————————————-

Szanowni Państwo,

W numerze „Polityki” 15 (2802) opublikowali Państwo reklamę izraelskiego ministerstwa turystyki „Wakacyjna ziemia obiecana”. Informacje znajdujące się w tej reklamie są nieprawdziwe. W części zdjęcia zatytułowanej „Fascynująca Jerozolima” pokazano widok „kopuły na skale” oraz tereny należące do wakfu maghrebskiego we wschodniej części miasta Jerozolima/Al-Quds. Kontekst, w jakim umieszczono to przedstawienie, sugeruje, że Jerozolima Wschodnia jest częścią państwa Izrael. Tymczasem, jak powszechnie wiadomo, w świetle prawa międzynarodowego Jerozolima Wschodnia pozostaje częścią Palestyńskich Terytoriów Okupowanych. Sugestia zawarta w reklamie nie tylko wprowadza w błąd czytelników „Polityki”, ale także jest niezgodna z prawem międzynarodowym.

Kodeks Etyki Reklamy głosi bowiem, co następuje: „Kodeks Etyki Reklamy kładzie nacisk na zapewnienie, by reklama nie wprowadzała w błąd, chroni przed nieetycznym i nieuczciwym przekazem reklamowym”. Należy stwierdzić, że reklama zamieszczona w „Polityce” nie tylko wprowadza w błąd, ale także jest nieuczciwa i łamie zasady Narodów Zjednoczonych zakazujące przyłączania terytoriów siłą. Zawarte w reklamie treści stanowią część kampanii propagandowej izraelskich władz, zmierzających do normalizacji przestępczej polityki kolonizacji, czyszczenia etnicznego i aneksji Palestyńskich Terytoriów Okupowanych, w tym Jerozolimy Wschodniej. Tymczasem Rzeczpospolita Polska, podobnie jak inne kraje Unii Europejskiej, nie uznaje aneksji wschodniej części Jerozolimy/Al-Quds przez Izrael. Szanujący się tygodnik powinien zwracać uwagę na treść publikowanych reklam. W innych krajach Unii Europejskiej, np. w Wielkiej Brytanii, tego typu reklamy zostały zakazane.

Apelujemy o zrezygnowanie z zamieszczania reklam izraelskiego ministerstwa turystyki, które rozpowszechniają fałszywe treści, lub o wywarcie wpływu na reklamodawcę, aby zmienił treść reklam, tak by odzwierciedlała stan faktyczny i prawny na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych.

Z poważaniem

-----------------------------------------------------------------------------------------------


I odpowiedź Polityki :

''Szanowni Panstwo. Dziekuje za wszystkie przeslane uwagi dotyczace opublikowanej reklamy Ministerstwa Turystyki Izraela. Uprzejmie informuje,ze natychmiast po publikacji w numerze 15 Polityki, po otrzymaniu sugestii od naszej Czytelniczki,która również miala wątpliwości –wystapilam do Zleceniodawcy Reklamy o jej wycofanie bądź zmiane layoutu/tresci/. W tej chwili reklama zostala wstrzymana do czasu uzyskania przez nas wyjaśnień. Z wyrazami szacunku Krystyna Jarosz''

Nadchodzi III Wojna światowa ...

Source in english : Video: Total Collapse – The Build up to World War III & The New World Order

''Nawet jeżeli uda się nam przetrwać to lato, w co szczerze wątpię, katastrofa dolara jest nieunikniona, jest tylko kwestią czasu i może zdarzyć się jutro, w przyszłym tygodniu, w przyszłym miesiącu...
Media głównego nurtu będą ostatnimi, które poinformują nas, że znajdujemy się na tonącym statku! Stany Zjednoczone upadną, nie tylko finansowo, ale także politycznie i społecznie. Jest to matematyczny pewnik.
życie twoje i twojej rodziny zależy os dzaiałań, jakie podejmiesz. A, ponieważ rządy muszą odwracać uwagę prowadzą nas prosto do III wojny światowej. Stany Zjednoczone nie potrzebują irańskiej ropy. One starają się po prostu chronić wartość dolara. Iran jest jednym z państw, które używają euro do sprzedaży ropy naftowej. Irak robił to samo. Zapewne wiesz, co się stało z przywódcą Iraku.Jeśli będziemy mogli kupować ropę w euro, banki centralne nie będą już potrzebowały posiadać dolarów. Stany Zjednoczone nie będą już w stanie dłużej finansować swojej gospodarki tylko poprzez wydawanie papierowych pieniędzy.''

Protest w Rafiabad w Kaszmirze / Protest in Rafiabad


Source (in english) : Killing of civilian sparks protest in Rafiabad, 10 injured


Srinagar, 25 kwietnia:

Zabójstwo 30-letniego mężczyzny przez niezidentyfikowanych sprawców wywołało w poniedziałek protesty i starcia w Rafiabad w dzielnicy Baramulla . Co najmniej 10 osób zostało rannych, kiedy policja i CRPF użyły gazu łzawiącego i pałek do stłumienia masowych protestów.

30-letni Muhammad Ashraf Lone syn Abdura Rashida Lone z Chatipora, Rafiabad, Rafiabad został zastrzelony przez niezidentyfikowanych uzbrojonych mężczyzn na Hail-Jageer w niedzielę wieczorem. Ashraf, nauczyciel w miejscowej Madrassa, miał podobno zaginąć w czwartek.

Naoczni świadkowie poinformowali media, że setki mieszkańców Chatipora i okolicznymi wsi w Rafiabad wyszło na ulice i rrozpoczęło masowe demonstracje przeciwko zabijaniu. Protestujący nieśli ciało Ashrafa w pochodzie.

Protestujący śpiewali hasła "Chcemy wolności" oraz domagali się identyfikacji i ukrania winnych.

Freedom of Bahrain

تكلمنا بلغة عربية سلمية سلمية

تلفزيون البحرين ضربني وبكى وسبقني واشتكى