wtorek, 23 sierpnia 2011

Izrael znów atakuje Gazę... kolejna osoba nie żyjeNiedaleko Rafah 3o-letni Palestyńczyk Ismail al-Asmar został zabity w wyniku nalotu izraelskich sił zbrojnych (wiadomość z około godziny 12 w nocy)Zdjęcie w którym zginął Ismail Al-Asmar

22 sierpnia - noc izraelskiej przemocy na Zachodnim Brzegu ...


Zaraz po północy w poniedziałe, 22 sierpnia 2011 roku, izraelskie siły okupacyjne uwięziły wewnątrz meczetu Al-Aqsa w Jeruzalem 1500 Palestyńczyków, wysadziły dom w Hebronie (raniąc 30 ludzi) i aresztowały członka Teatru Wolności w Jeninie.

W Jeruzalem, tysiące Palestyńczyków zebrało się, by zaprotestować przeciwko eskalacji przmocy Izraela wobec Gazy. Zaczynając od Bramy Damasceńskiej (Bab Al'Amoud) i maszerując ulicą Salah El Deen, protestujący nagle zotali zaatakowani przez żołnierzy izraelskich sił okupacyjnych, po tym jakoby jeden z żołnierzy został pchnięty nożem. Żołnierze izraelscy i policja graniczna zamknęły obszar Bab Al'Amoud i ulicę Salah El Deen oraz porwały kilkoro młodych Palestyńczyków, którzy zostali zabrani do centrum przesłuchań Al Maskobiyya, na zachodzie Jerozolimy. Izraelskie siły okupacyjne zaatakowały także lekarzy i karetki znajdujące się w okolicy!!!

Demonstrujący kontynuwali marsz w Starym Mieście, natomiast policjanci włamywalili się do okolicznych domów powodując zniszczenia. Marsz zakończył się wewnątrz Meczetu Al-Aqsa, gdzie policjanci uwięzili protestujących, zamykając ich w meczecie wraz ze wszystkimi osobami już znajdującymi się wewnątrz.

Inny incydent miał miejsce w Jeninie. Żołnierze izraelscy o drugiej w nocy otoczyli Teatr Wolności, zmaknęli cały obszar i aresztowali Mohammeda Naghnaghiyego, ochroniarza i technika teatru. W drodze powrotnej, by rozproszyć tłum, który zebrał się dookoła, żołnierze IDF zaczęli strzelać do ludzi ostrą amunicją.
To już trzeci atak izraelskiej armii na Teatr Wolności w tym miesiącu.

Wydarzenie miało miejsce dzień po tym, jak gang 15 zamaskowanych osadników izraelskich zaatakował 10-letniego chłopaca palestyńskiego niedaleko Ramallah poza osiedlem Ramat Migron. Ciężko ranny chłopiec trafił do szpitala.


Article in English :

Night of Israeli violence: Al Aqsa Mosque barricade, house demolition, gang beating, arrests