środa, 24 sierpnia 2011

Ciężka noc w Strefie Gazy ...

Dwie kolejne osoby nie żyją, a 20 jest rannych ( w tym 7 dzieci i 4 kobiety) w wyniku izrealskiego nalotu na Bei Lahia w północnej Gazie. Tam wciąż trwają walki, starcia między broniącymi się Palestyńczykami a napierającymi izraelskimi żołnierzami ...
To może być długa i ciężka noc...

Jedna osoba zabita, pięć jest rannych, w tym dwie w stanie krytycznym po izraelskim ataku niedaleko tunelów w okolicach Rafah na południ Strefy Gazy.

Krwawy nalot Izreala na Strefę Gazy trwa,.. kolejna ofiara ...Niedaleko klubu sportowego obok meczetu Shadi Habboub miała miejsce spora eksplozja.

Inna eksplozja była słyszana w północnej Gazie. Karetka pojechała na miejsca zdarzenia.
Właśnie pojawiła się inforamcja o przynajmniej jednej ofierze śmiertelnej.

10 osób rannych, jedna nie żyje po ataku na północy Gazy.

Kolejna eksplozja słyszana w wschodnim Khan Younis niedaleko wież Al Karama

Zabity dziś w północnej Gazie Palestyńczyk to Hisham Abu Harb.

Izraelski F16 bombarduje Rafah - troje rannych ...

Krążący już wcześniej nad południową częścią Strefy Gazy izraelski F16 zbombardował okolice tuneli niedaleko Rafah. Trzy osoby zostały ranne. Stan jednej z nich jest krytyczny.


Palestyńczyk próbował się podpalic pod urzędem imigracyjnym w Oslo...


Przed biurem UDI (urzędu imigracyjnego) w Oslo w Norwegii podpalił się dziś palestyński uchodźca, Ibrahim Ararawi.

Mężczyzna oblał się benzyną i próbował podpalić przy użyciu zapalniczki. Płomienie zostały ugaszone przez straż pożarną, a Ararawi zabrany do szpitala. Nie wiadomo w jakim jest stanie.

Oficjalne źródła mówią że odbywała się tam antyizrealska demonstarcja. Rzeczywistość ma się jednak ni jak do oficjalnej wersji.
Palstyńscy uchodźcy protestowali przeciwko niesprawiedliwym decyzjom wydawanym przez UDI, norweski urząd imigracyjny, który odmawia azylu osobom, dla których deportacja bardzo często oznacza wyrok śmierci.

Tylko w ciągu ostanich kilku dni norweski urząd imigracyjny odmówił pozostania na terenie Norwegii conajmniej dwóm Palstyńczykom ze Strefy Gazy i kilku kolejnym Z Zachodniego Brzegu. Te decyzje to tak, jakby wysyłać ludzi wprost pod izraelskie bombowce... od czwartku bowiem Izrae dokonujel intensywnych nalotów na Strefę Gazy, co kosztowało życie już około 20 osób, także dzieci.
Na Zachodni Brzegu nie jest lepiej... w ciągu zaledwie doby 300 osób trafiło do więzień, tak po prostu, z ulicy, złapanki... Do tłumów protestujących przeciwko syjonistycznej przemocy izraelska policja strzela ostrą amunicją, bicia i porwania są tu normą.
Jednak według norweskich urzędników okupowana Palestyna jest bezpieczna... Jak bezpieczna? Wystarczająco bezpieczna, gdy chodzi o życie Palstyńczyka... i tylko, i wyłącznie Palestyńczyka... bowiem w tym samym czasie, gdy UDI odsyłało uchodźców spowrotem do Gazy, z tej samej Gazy ewakuowano, za względu na ekstremalnie niebezpieczną sytuacj,ę wszystkich znajdujących się tam obcokrajowców.


''Jesteśmy Palestyńczykami (pozbawionymi kraju) szukającymi schronienia w Królestwie Norwegii.
Przybyliśmy do Norwegii poszukując azylu i ochrony. Wierzymy w nasze prawo do godnego i bezpiecznego życia, jesteśmy też przekonani, że Norwegia jest krajem, który popiera ludzą godność i bezpieczeństwo. Od długiego czasu cierpieliśmy z powodu różnorodnych form represji, zarówno w sferze bezpieczeństwa, politycznej, jak i militarnej.
To jest wojna i destrukcja, oblężenie i nielegalne osiedla, rozbicie po wszystkich częściach ziemi, to jest mur który wkradł się w naszą ziemię, w naszą godność i bezpieczeństwo.

Już czas najwyższy, by żyć, by poczuć się bezpiecznie. Jak istota ludzka posiadającą, zagwarantowane przez wszystkie mięzynarodowe normy i konwencje, prawa...

Zostaliśmy jednak zaskoczeni, zszokowani decyzjami nieopartymi na realiach, pozbawionymi jakiejkolwiek logiki, decyzjami odmawiającymi nam prawa do azylu i ochrony, pod pretekstem, jakoby nasz kraj był spokojny i bezpieczny.
Niektórzy z nas otrzymali ostateczną odmowną decyzję i zostali deportowani po wielu latach oczekiwania i nadziei. Żyjemy w fatalnej kondycji psychicznej, jako bezpaństwowcy, nieposiadający żadnych norweskich dokumentów stwierdzających tożsamość, pozbawieni pozwolenia na to, by się uczyć lub podjąć pracę...''


Dzisiejsza demonstracja nie była pierwszą taką pod urzędem imigracyjnym w Oslo. Protesty trwają tam od kwietnia. Poczucie bezsilności, które w końcu zwycięża serce, nawet najdzielniejsze, nawet takie, które nie poddałoby się najciężej uzbrojonemu wrogowi to uczucie, że nic nie możesz i nic nie znaczysz... desperacja, która ostatecznie doprowadza do tragedii...

Na ulicach Oslo trwa cicha walka, o której nikt nie chce usłyszeć i o której nie ma komu mówić, walka bezimiennych prawo do imienia, walka pozbawionych głosu o to, by znów przemówić, walka o prawo do bycia istotą ludzką, do istnienia, do krzyku i płaczu, o prawo do nauki i pracy, o prawo do marzenia o domu, o rodzinie i psie, o prawo...

Na ulicach Osla w namiotach pod kościołem Jakoba trwa walka o nadzieję, wbrew przeszłości, której nie chce się pamiętać i wbrew przyszłości, w którą strach patrzeć.

Na ulicach Oslo, na ulicach Norwegii słynącej z bycia kraje opiekuńczym, humanitarnym... na ulicach Europy tak głośno krzyczącej o prawach człowieka, o ich niezbywalności... trwa cicha walka, o której nie ma komu opowiedzieć ani komu wysłuchać jej historii...
Poniżej nagranie z jednej z wcześniejszych demonstracji z Oslo (tym razem pod parlamentem), nagranie jest po angielsku:

Gaza wciąż atakowana ... krwawa środa - 3 osoby nie żyją


Lokalne radio w Gazie poinformowało że jedna osoba zginęła a 6 zostało rannych na ulicy Nafaq w Gazie. Ofiara to 20-letni Attiah Moqat. Dziś to już trzecia ofiara izraelskiej ofensywy w Gazie.

Od conajmniej godziny trwa wzmożona inwazja wojsk izraelskich na Strefę Gazy. Slyszano wiele eksplozji.


Izraelskie siły okupacyjne porywają palestyńskie palestyńśkie chłopca - 22 lipiec 2011... (video)22 lipca 2011 Wschodnia Jerozolima ...

Izraelska policja porywa 13letniego palestyńskie chłopca, bije go i przesłuchuje...Undercover police arresting a Palestinan minor, East Jerusalem, 22.7.2011

On the 22.7.2011, an undercover police force belonging to the Border Police arrested Islam Jaber, a 13 year old resident of Ras al-Amud, East Jerusalem. A nearby security camera documented the event. Jaber told B'Tselem that the police officers beat him and interrogated him on the suspicion of throwing stones, without the presence of his parents, a violation of Israeli law. He was released after about an hour with no conditions. His father submitted a complaint with the Department for Police Investigations (DPI)