poniedziałek, 16 stycznia 2012

APEL do sprzedawców: sprzedając kosmetyki AHAVA wspierasz okupację


POWIEDZ NIE SPONSOROWANIU OKUPACJI!

Zachęcamy do WYSYŁANIA LISTÓW DO SKLEPÓW prowadzących sprzedaż produktów firmy AHAVA, posiadającej fabrykę w osiedlu izraelskim Mitzpe Shalem na Zachodnim Brzegu oraz czerpiących zyski z pozyskiwania palestyńskich zasobów naturalnych z
Morza Martwego.

Koniecznie informujcie nas o odpowiedziach i reakcjach na Wasze listy!W przypadku pozytywnej odpowiedzi nie zapomnijcie podziękować za szybką reakcję i poszanowanie dla praw człowieka.

Jeśli znajdziecie produkty AHAVA w innych sklepach zgłoście to nam.

----------------------------------------------------------------------------------------
Listy i e-maile można kierować do następujących sklepów prowadzących sprzedaż w Polsce:

Strawberrynet (Hong Kong)
Formularz kontaktowy:
http://pl.strawberrynet.com/customer-service/contact-details/

Lemonnet
e-mail: contact@lemonnet.pl
http://lemonnet.pl/
Przejazd 4/46
02-654 Warszawa
telefon: 0 517 379 692

Bluebell
e-mail: kontakt@mybluebell.pl
Przejazd 4/46
02-654 Warszawa
telefon: 605466400

Wizaz.pl
e-mail: agnieszka.zembrzycka@wizaz.pl
http://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=2025
(można również dodać komentarz w opiniach o produkcie)

4man.pl
e-mail: info@4man.pl
ul. Orkana 19
34-730 Mszana DolnaMożna również zamieścić opinie o produktach AHAVA na:
http://www.opineo.pl/p/840-do-kapieli-dla-kobiet.html?f%5Bfirm%5D%5B0%5D=16330
http://alejka.pl/c/ahava-a1--pielegnacja_twarzy_i_ciala.html
http://znam.to/recenzje/4563/Ahava-Dead-Sea-Mineral-Mud--%E2%80%93-bloto-z-Morza-Martwego
http://cokupic.pl/Uroda-Kosmetyki-i-akcesoria-do-kapieli/filtr/h421-848549
http://www.spa-info.pl/ahava--dobrodziejstwa-z-morza-martwego,2626

-----------------------------------------------------------------------------------------
Poniższy list jest jedynie wzorem, zachęcamy do jego modyfikacji.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

Państwa sklep prowadzi sprzedaż produktów wytwarzanych przez Ahava Dead Sea Laboratories, izraelską firmę, która czerpie zyski z działań łamiących prawo międzynarodowe. Ten list jest jednocześnie wnioskiem koalicji CODEPINK "Kobiety Dla Pokoju" (
www.codepinkalert.org), aby powstrzymać sprzedaż tych produktów.

Ahava Dead Sea Laboratories (
www.ahava.co.il) to prywatna firma izraelska produkująca kosmetyki z wykorzystaniem minerałów i błota z Morza Martwego. Produkty Ahava, pomimo, iż oznakowane są jako pochodzące z Izraela, produkowane są w fabryce znajdującej się w nielegalnym izraelskim osiedlu Mitzpe Shalem na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Jego lokalizację poza terytorium Izraela ukazuje poniższa mapa: http://s3.amazonaws.com/codepink4peace.org/img/original/MAP_big.jpg.

Zgodnie z prawem międzynarodowym, w tym licznymi rezolucjami Rady Bezpieczeństwa ONZ, Zachodni Brzeg oraz Gaza należą do okupowanych terytoriów palestyńskich i społeczność międzynarodowa, tym Polska i Unia Europejska, nie uznaje ich za część Izraela. Osiedla izraelskie znajdujące się na Zachodnim Brzegu są nielegalne w świetle IV Konwencji Genewskiej, która zabrania okupantowi przesiedlania swej ludności cywilnej na tereny okupowane. Obecnie w izraelskich koloniach na Zachodnim Brzegu mieszka już ok. pół miliona osadników.

Dodatkowo, Ahava wykorzystuje do produkcji surowce naturalne z Morza Martwego, wydobywane na terytoriach okupowanych. Stanowi to pogwałcenie jednego z artykułów IV Konwencji Genewskiej, który wyraźnie zabrania okupantowi eksploatacji zasobów naturalnych z terenów okupowanych na własny użytek, i jest to kolejny powód, dla którego firma ta powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

Oburza również fakt, iż Ahava podaje nieprawdziwe informacje na temat miejsca produkcji kosmetyków. Tym samym wprowadza konsumentów w błąd i pozbawia ich możliwości świadomego wyboru – kupując produkty Ahawa bowiem nieświadomie wspierają nielegalną działalność. Stanowi to naruszenie unijnej Dyrektywy 2000/13/EC mówiącej o obowiązku zamieszczania na etykietach produktów informacji zgodnych z prawdą i nie wprowadzających w błąd konsumenta.

Firma Ahava została zakwalifikowana do listy firm czerpiących zyski z okupacji Zachodniego Brzegu przez izraelską organizację praw człowieka "Coalition of Women for Peace", która prowadzi aktualizowaną na bieżąco bazę danych o firmach zarabiających na okupacji, represjach i łamaniu praw człowieka (
www.whoprofits.org). Holenderski minister spraw zagranicznych wezwał do wszczęcia śledztwa przeciwko firmie Ahava. Liczni posłowie Parlamentu Europejskiego zgłaszali już swoje zaniepokojenie tym faktem do Komisji Europejskiej.

Aktualnie firma Ahava jest celem międzynarodowej kampanii bojkotu, jako pokojowego narzędzia do zakończenia izraelskiej okupacji Zachodniego Brzegu, Strefy Gazy i Jerozolimy Wschodniej. Europejscy i amerykańscy konsumenci pokazują swój sprzeciw wobec izraelskiej okupacji, uczestnicząc w bojkocie konsumenckim produktów Ahava – zorganizowano wiele akcji bojkotu konsumenckiego w Amsterdamie, Paryżu, Montrealu, Londynie, Wiedniu oraz Stanach Zjednoczonych.

Mam szczerą nadzieję, że w świetle powyższych informacji zdecydują się Państwo na wycofanie produktów firmy Ahava Dead Sea Laboratories ze swojego asortymentu, okazując tym samym poszanowanie dla praw człowieka i prawa międzynarodowego.

Bardzo proszę o pilną odpowiedź w tej sprawie. Dziękuję za uwagę i poświęcony czas.

Z poważaniem,

XXX


* Więcej informacji na temat nielegalnych metod działania firmy Ahava i kampanii dotyczącej jej bojkotu znajdziecie Państwo na stronie:
www.stolenbeauty.org.

*Więcej informacji na temat globalnego ruchu Bojkotu, Wycofania Inwestycji i Sankcji znajdziecie Państwo na stronie:
www.bdsmovement.net.

---------------------------------------------------------------------------------
Można również zaprotestować wysyłając e-kartkę z poniższej strony (w języku angielskim)


http://codepink.salsalabs.com/o/424/t/9723/postcard.jsp?postcard_KEY=427