sobota, 19 marca 2011

Irański Czerwony Półksiężyc gotowy wysłać pomoc medyczną do Bahrajnu.

Sekretarz generalny Irańskiego Czerwonego Półksiężyca (IRCS) deklaruje, iż organizacja ta jest gotowa pomóc Czerwonemu Półksiężycowi z uporaniem się z kryzysem humanitarnym w Bahrajnie.

Zaher Rostami powiedział w sobotę Press TV, że Bahrajn zgodnie z międzynarodowym prawem powinien zezwolić pracownikom Czerwonego Półksiężyca na przybycie do królestwa .

"Jeśli dostaniemy zgodę, jesteśmy gotowi wysłać pomoc ludziom w Bahrajnie, artykuły medyczne i pomoc lekarską’’ - powiedział Rostami.

Wyraził również kondolencje dla narodu Bahrajnu w związku ze zabitymi w prześladowaniach i powiedział, że IRCS potępia niehumanitarne działania rządu Bahrajnu wobec protestujących.

Rostami stwierdził również, że rząd nie powinien brać za cel ataków szpitali, lekarzy ani pielęgniarek.

Potępił brutalne tłumienie protestów w Bahrajnie i skrytykował interwencję wojskową Arabii Saudyjskiej.

W czwartek, Dyrektor 'IIranian Rescue and Relief Organization' Mahmoud Mozaffar powiedział, że

Iran jest gotowy wysyłać pomoc humanitarną do wszystkich narodów muzułmańskich w regionie.

Bahrańczycy rozpoczęli pokojowe demonstracje wzywające do reform konstytucyjnych w stolicy w dniu 14 lutego, później żądając całkowitego usunięcia 230-letni monarchii w kraju.

Co najmniej 12 osób zostało zabitych i około 1000 rannych podczas antyrządowych protestów w niewielkim królestwie w Zatoce Perskiej, gdzie stacjonuje Piąta Flota USA .

Żołnierzy ZEA przybyli do Bahrajnu w piątek, aby dołączyć do wojsk Arabii Saudyjskiej, które zostały wysłane tam na początku tygodnia, aby pomóc rządowi Bahrajnu w krawaym tłumieniu antyrządowych protestów.

(źródło : http://www.presstv.ir/detail/170838.html )
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz