wtorek, 16 sierpnia 2011

Turecko-Kurdyjska społeczność brytyjska o sytuacji w Wielkiej Brytanii...TŁUMACZENIE :

Nie jesteśmy tu, by potępiać buntujących sie ludzi. Jestesmy tu, by zdemaskować największy gang jaki
działa na ulicach Londynu, i jest to Metropolitan Police. To policja przekazała wiadomość, głośno i wyraźnie, brzmiącą : możemy do was strzelać, możemy kłamać i nic nie możecie na to poradzić. To jest powód dla którego ludzie dziś maszerują ulicami Brytanii.
Fakt że niektóre małe sklepiki zostały obrabowane, że zwykli ludzie zostali zaatakowani, jest czymś czego nie możemy bronić. Ale postawmy sprawę jasno : na celowniku tej rewolty, od początku, jest represyjny apart państwowy imperialistycznej Brytanii. Faktem jest że ten ruch jeast spontaniczny, faktem jest że nie ma lidera wykształconego na Oxfordzie czy Cambridge, w rezultacie rządania demonstrantów nie zostały wyjaśnione w mediach.

To, co dziś widzimy w Brytanii we wszystkich mediach, począwszy od liberalnego BBC po imperium Murdocha, jest próbą dezinformacji społeczeństwa i wzbudznia olbrzymiej paniki wśród ludzi w calym kraju.

Musimy też zdemskować toczącą się próbę wzniecania przemocy na tle etnicznym na ulicach tego kraju przez część policji. Tureccy i kurdyjscy sklepikarze, w próbie obrony swojego stylu życia, mają pełne prawo zapobiegać grabieżom ich mienia. Ale nie daje to namwymówki do tworzenia samozwańczych grup wzniecających bójki na ulicach z czarnoskórą młodzieżą która powstała i stawia opór przeciwko policji.

Demaskujemy policję, ktora chce wzniecać konflikty pomiędzy lokalnymi społecznościami. To typowa sztuczka brytyjskiego establiszmentu ' dziel i rządź'. Jesteśmy tu żeby powiedzieć wszystkim uciskanym ludziom w tym kraju, żeby zjednoczyli się, powstali i zdemaskowali represyjny aparat państwowy i policjantów-morderców, którzy strzelają do ludzi tylko ze względu na ich kolor skóry.

Jesteśmy tu, żeby powiedzieć: więcej niż 200 osób, głównie czrnoskórych i azjatów oraz pochodzących z innych etnicznych mniejszości zostało brutalnie zamordowanych z rąk brytyjskiej policji. Aż do dziś, ani jeden policjant nie został pociągnięty do odpowiedzilaności, ani jeden policjant nie trafił za kratki. Kim są prawdziwi siewcy przmocy? Więcej niż milion osób zostało zamordowanych w Iraku. I wszystkie nasze podatki trafiają w ręce brytyjskiego imperium, by mogło ono wszędzie na świecie szerzyć tak zwaną wolność i demokrację, tę tak zwaną wolnośc i demokrację, której doświadczamy tu na ulicach, tę tak zwaną wolność i demokrację, która rzekomo posiada kotrolę i równowagę, ale z jakiegoś powodu ta kotrola i równowaga nigdy nie działa po stronie ludzi.

Mówią że Tottenham jest jedną ze stref Brytanii, która została najmniej dotknięta przez cięcia, i jest to prawda, bo nie ma już czego ciąć w Tottenham. Ludzie w Tottenham doswiadczają jednej z największych nierówności mającej miejsce w tym kraju. Jesteśmy tu by ostrzec że rasiści i faszyści w Brytanii, włączając w to EDL i BNP oraz inni zamieścili oświadczenia na portalach społecznościowych, nie tylko prosząc o wydalenie wszystkich emigrantów, ale także rządając ich eksterminacji. Aż do teraz nigdzie w głównonurtowych mediach nie doszło do potępienia tych ataków. Zamiast tego, media działają ze szkodą dla policji, wzywają armię i tworzą coraz większe konflikty na naszych ulicach.

Wszstko co chcemy powiedzieć to to, że słusznym jest walczyć przeciwko niesprawiedliwości. Niech żyje braterstwo!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz