czwartek, 18 sierpnia 2011

Izrael aresztował dzinnikarza Al-JazeeryJeruzalem - Izraelski oskarżyciel wojskowy oskarżył doświadczonego palestyńkiego dziennikarza z arabskojęzycznej Al-Jazeery o przynależność do Hamasu, dziennikarz oskarżenia odrzuca, co potwierdził jego prawnik .

Samer Allawi, szef biura Al-Jazeery w Afganistanie, został postwaiony przd izraelskim sądem wojskowym, tydzień po tym jak żołnierze zatrzymali go wzdłuż granicy Zachodniego Brzegu z Jordanią, gdy próbował wrócić do pracy do Afganistanu.

W sądzie wosjkowym, oskarżyciel powiedział iż Allawi jest podejrzany o prznależność do Hamasu, który Izrael , Stany Zjednoczone i Unia Europejska uważaja za organizację terrorystyczną odpowiedzialną za przeprowadzanie ataków w tym zamachy samobójczych w wyniku których życie straciło kilku cywilów.

Prawnik Allawiego, Salim Wakim, powiedział, że jego klient nie został oficjalnie postawiony w stan oskarżenia, a sąd przedłużył okres jego tymczasowego zatrzymania, podczas gdy agenci izraelscy będą kontynuować dochodzenie.

Wakim powiedział, że izraelscy śledczy próbowali wywrzeć presję na Allawim by pracował dla nich jako informator i powiedzieli że w sytuacji, gdy odmówi, trafi do więzienia.
Wakim powiedział, że wtedy oskarżyli Allawiego przekazywanie niesprecyzowanych materiałów z Afganistanu na Zachodni Brzeg i utrzymywanie kontaktu z członkami Hamasu.

Allawi spędzał na Zachodnim Brzegu wakacje z rodziną w swojej rodzinnej wiosce Sebastia niedaleko Nablusu, powiedział jego prawnik. Allawi przekroczył to samo przejście graniczne jakiś miesiąc temu bez żadnych problemów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz