czwartek, 10 marca 2011

NEWS - Raport Parlamentu Europejskiego o Turcji (czyli Turcja przestała uśmiechać się do Izraela, więc Europa przestała uśmiechać się do Turcji ...)

09.03.2011

''Parlament Europejski jest niezadowolony z postępów w negocjacjach z Turcją. Ankara została skrytykowana za niedostateczne poszanowanie praw człowieka i ograniczanie wolności mediów. Zdaniem posłów sytuacja taka będzie miała negatywny wpływ na dalsze rokowania....''

http://www.psz.pl/tekst-36911/PE-niezadowolony-z-negocjacji-z-Turcja

Turcja przestała uśmiechać się do Izraela, więc Europa przestała uśmiechać się do Turcji ...

A tak na marginesie wszystko, co szanowny Parlament stawia Turcji jako zarzut w ''jedynej demokracji na bliskim wschodzie'' (Izraelu) jest normą, co szanowny Parlament permanentnie raczy ignorować. Prawa człowieka w Izraelu? Ano, w Izraelu jest tak, że prawa człowieka to mit, tam jest jedno prawo:

masz prawo być żydem, jeśli nie jesteś żydem, nie masz prawa być!

Dzieci w celach dwa na dwa, tortury straszniejsze niż te znane z amerykańskich ''misji wyzwoleńczych'', 4 lata w areszcie bez konieczności postawienia zarzutu, łapanki na ulicach, bezprawne wywłaszczanie, wyburzanie, stosowanie broni fosforowej, bombardownia szkół i domów itd itd ... - brawo Izrael !!!

A o 'wolnych' izraelski mediach pisał nigdyś Israel Szahak. Polecam przeczytać ''Tel Awiw za zamkniętymi drzwiami''.

Ale gdzież ja bym się śmiała sprawiedliwości domagać, czy równego traktowania dla wszystkich ... oj, nie, aż tak naiwna nie jestem.

Turcja nie bijąc pokłonów przed 'świętym' Izraelem, pakuje się w duuuuuże tarapaty. Jak duże, to sytuacja Iranu bardzo dobrze pokazuje. Ciekawe tylko, kiedy zachodnie media roztrąbią się o krwawym i okrutnym dyktatorze tureckim - Erdoganie ? ... A roztrąbią na pewno.


1 komentarz:

 1. Greetings from USA! Your blog is really cool.
  Are you living in Poland?
  You are welcomed to visit me at:
  http://blog.sina.com.cn/usstamps
  Thanks!

  OdpowiedzUsuń